Beko Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiratı
15 Mayıs 2024

Beko Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiratı

Beko çamaşır makinesi arızaları, son zamanlarda özellikle meydana gelen sorunlardandır. Çünkü beko marka çamaşır makineleri özellikle günümüzden 5-6 yıl önce son derece fazla bir şekilde satılmış ve hemen her evde kullanılmıştır. Bunun yanı sıra bazen üretimden kaynaklanan sorunlar nedeni ile de yeni bile olsa çamaşır makineleri bozulabilmektedir. Çamaşır makinesinin içerisinde birçok elektronik cihaz bulunmaktadır. Su ile çalışan bu makine, bazen suyun farklı arızalar nedeni ile diğer elektronik cihazlara teması nedeni ile daha büyük arızalar olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bazen insanların çamaşırları içerisinde bulunan yabancı cisimlerde çamaşır makinesinin marka ya da modeline bakılmaksızın arızalara neden olabilmektedir. Bugüne kadar genel üretim olarak beko çamaşır makinelerinde fabrika hatasına bağlı olarak arızalar görülmemiştir.

Beko çamaşır makinesi arızaları

1. Beko çamaşır makinesi su almıyor

Bu durum çok karşılaşılan bir arızadır. Aslında bu gibi durumlarda bazen sorun bir arızadan dolayı değil, kişilerin dalgınıklarında ya da farklı ayarlardan dolayı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda servisi aramadan önce yapabileceğiniz bazı işlemler vardır. İlk olarak suyun geldiği musluğun açık olup olmadığını kontrol edin ve bu durumun yanında şebeke sularının kesik olmadığından da emin olmalısınız. Bu işlem sonrasında su giriş hortumunun bükülmüş olmaması gerekmektedir. Bazen su filtreleri de tıkanmış olabilir. Bu nedenle filtrelere de bakmanız gerekebilir. Son olarak su gider filtresinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Eğer herhangi bir soruna rastlamamışsanız servisi arayın.

2. Makine titriyor ya da ses yapıyor

Bu durum beko çamaşır makinesi arızaları arasında çok yaygın olarak karşılaşılmaktadır. Fakat bu durum genellikle çamaşır makinesinin bulunduğu alanda dengesiz durmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için makinenizi sabitlemeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra çamaşır makinesine gelen voltajın düşüklüğüne bağlı olarak da bu gibi problemler meydana gelebilmektedir. Son olarak ise makine içerisinde bulunan çamaşır miktarının aşırı az olması da bu gibi olumsuzluklara neden olabilir. Fakat bu gibi durumlar kontrol edilmiş ve bir sorun bulunamamış ise çok büyük bir ihtimal ile makine içerisinde kazanın dönmesini sağlayan bilyelerin dağılmış olduğunu söyleyebiliriz.

3. Beko çamaşır makinesi altından su gelmesi

Bu durum genellikle filtre arızalarından dolayı kaynaklanmaktadır. Pompa filtresinin tıkanması ya da arıza yapması durumunda su, makinenin altından akacak ve oldukça çok suyun birikmesine neden olacaktır. Tabi ki bu durumda makinenizin çalışması da etkilenecektir.

4. Beko çamaşır makinesinin aldığı suyu direk tahliye etmesi

Bu durumun beko çamaşır makinelerinde çok karşılaşılmasının nedeni, fabrika olarak tahliye hortumlarının yüksekte olmasına bağlıdır. Bunun için tahliye hortumunun yüksekliğini doğru ayarlamanız gerekir. Eğer sorun düzelmez ise servise ulaşmalısınız.

5. Beko çamaşır makinesi içerisinde su kalması

Bu durumda da ilk bakılacak olan her filtreler olmalıdır. Küçük bir madeni para bile bu gibi durumlara neden olabilir. Makine içerisinde su kalmasının makineye herhangi bir zararı yoktur. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Bu durum beko çamaşır makinesi arızaları arasında en zararsız olanıdır. Bunun için çamaşırlarınızı fitreleri kontrol ettikten sonra tekrar yıkamayı deneyin.

Bunun yanı sıra
  • Çamaşır makinesinin çalışmaması,
  • Çamaşırlar yıkanırken makinenin yarıda kesilmesi,
  • Makinenin temiz yıkaması,
  • Deterjan kalıntılarının kalması,
  • Deterjanın makine içerisine alınmaması,
  • Makinenin sürekli yıkaması ve durmaması gibi durumlar meydana gelebilir.

Beko Çamaşır Makinesi Arızaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Doblo Arızaları ve Çözümleri

Doblo Arızaları ve Çözümleri

Bosch Kombi C6 Arızası ve Çözümleri

Bosch Kombi C6 Arızası ve Çözümleri

Led Tv Arızaları ve Çözümleri

Led Tv Arızaları ve Çözümleri

Buderus Arıza Kodları ve Çözümleri

Buderus Arıza Kodları ve Çözümleri

Volkswagen Arıza İşaretleri Anlamları ve Çömzümleri

Volkswagen Arıza İşaretleri Anlamları ve Çömzümleri

Güncel

Demirdöküm F5 Arızası ve Çözümleri

Demirdöküm F5 Arızası ve Çözümleri

Güncel

Ford Kuga Motor Arızası ve Çözümü

Ford Kuga Motor Arızası ve Çözümü