Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Vaillant Arıza Kodları

Vaillant Arıza Kodları

Vaillant kombi arızaları, Vaillant, ısıtma ve havalandırma sektöründe, başlıca gelen markalardan birisi olup, Johan Vaillant tarafından 1874 yılında Almanya'da kurmuştur. Vaillant en çok kullanılan üç model kombisi ile ülkemiz piyasasında boy göstermektedir. Vaillant atmotec, ecotec, ecovit, modelleri evlerde bulunmaktadır. Bu modellerin en çok görülen arızaları kodları ile inceleyeceğiz.

F0 arıza kodu, kombinin peteklere devir daim ile gönderdiği suyu ölçüm görevinde olan sensör, arızaya geçtiğinde bu hata kodu ekranda belirir. Diğer taraftan, sensör bağlantılarında herhangi bir kopukluk ya da temassızlık olduğunda da ortaya çıkar. Çözümü için Vaillant teknik servisi aramanız gerekecektir.

F1 arıza kodu, kombinin petek tesisatına giden ve dönüşe geçen suyunölçüm görevindeki sensörde, bağlantı noktalarında kopukluk ya da kablolarda bir temassızlık olduğunda ortaya çıkar. Çözümü ise Vaillant teknik servisi aramanız gereklidir.

F5 arıza kodu, daha çok bacalı kombi çeşitlerinde kötü olan gazın dışarı atılmasını ve doğru şekilde kontrolünü sağlayan sensörde, herhangi bir problem olduğunu, cihaz çalışmasında aksamalar yaşandığını bildiren arızadır. Çözümü için Vaillant kombi teknik servisi aramalısınız.

F6 arıza kodu, sadece baca tip kombilerin, hava sisteminde temiz havanın içeriye girip girmediği konusunda kontrol yapan sensörün arızalandığı ya da aksamaya uğradığında bu tip arıza kodu ortaya çıkar. Çözümünde Vaillant teknik servisi aramanız gerekecektir.

F10 arıza kodu, kombinin petek tesisatına giden suyu ölçme görevi olan, sensörde problem ortaya çıktığında bu hata kodu belirir. Bu durumda Vaillant teknik servisi aramanız gereklidir.

F11 Arıza Kodu, bu arıza kodu kombinizde belirirse, kombinin petek tesisatına gönderdiği, suyun dönüşünde suyu ölçme görevi olan sensörün, arızaya geçtiğini bildirmektedir ya da sensör kablolarında bir kısa devre olştuğu için bu hata kodu ortaya çıkar. Bu durumda cihaza müdahale etmeden, teknik servisi aramanız gerekecektir.

F13 arıza kodu, kombide bulunan ntc sensöründe herhangi bir problem olduğunu, çalışmasında aksamalar yaşandığını veya kablo bağlantılarda kısa devre oluştuğunu bildiren hata kodudur.

F15 Arıza Kodu, bacalı olan kombilerde, gaz yandıktan sonra artık kalan artık gazın dışarı atılmasını sağlayan ve bunun kontrolünü yapan sensörün arızalandığını ya da kısa devre yaptığını bildiren hata kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden teknik servisi arayıp, yardım almak gerekir.

F16 arıza kodu hem Atmotec hem de Turbotec modelleri bacı tipinde olan kombilerin hava sisteminde bulunan temiz havanın kombinin içine ulaşmasını kontrol görevinde olan sensörde oluşabilecek hafızada bu hata kodu çıkar. Sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığı için servise bildirmelisiniz.

F20 arıza kodu, bu hata kodu Vaillant kombilerde termik bağlantılarda bir hata ya da problem olduğunu bildirir. Hatanın giderilmesi için servisi aranıp, yardım alınması gerekir.

F22/F23/F24 arıza kodu, kombinizde bu üç ayrı hata kodunu görürseniz. Hepsinin hata açıklaması ve çözümü de aynıdır. Bu hata kodları kombinizin su basıncının düştüğünü ve su doldurmanız gerektiğini açıklamaktadır. Kombinin altında bulunan musluğu açıp, su basıncını 1.5 bara çıkarmanız gerekecektir. Normal zamanlarda, su basıncının kontrol ederek 1.5 Barın altında tutmamaya özen gösterin.

F25 arıza kodu, kombinizin yüksek devirlerde çalıştığında limit termostatı arızaya geçmesiyle ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda yapacağınız kombiyi kapatıp, kombinin soğuyana kadar beklemelisiniz. Eğer sorun yine de düzelmezse Vaillant servisimizi aramanız gereklidir.

F26 arıza kodu, bu hata kodu kombiye gelen elektrik akımının, doğru bir şekilde geldiğinin kontrolünü yapan sensör de bir arıza oluştuğunu bildiren hata kodudur. Diğer taraftan bu hata kodu kombinin elektronik kartında ya da gaz valfinde problemi bildirir. Çözümü için, Vaillant teknik servisi aramanız gerekecektir.

F27 arıza kodu, kombinin gaz valfinin kapalı olduğu, ancak, iyonizasyon alev algılama sistemi, kombinin beynine sinyal gönderdiği durumda ortaya çıkan bu hata kodudur. Bu gaz ventilinde birkaçak olduğunu ya da problem olduğunu bildirir. Çözümü için Vaillant teknik servisi aramanız gereklidir.

F28 arıza kodu, bu hata kodu kombiye gaz gelmediğini ya da gazın kesik olduğunu, diğer taraftan gaz valfinde problem olduğunu bildirir. Böyle durumda yapmanız gereken kombiyi resetlemek olacaktır. Resetlemeyi, yaptıktan sonra kombide ateşleme olmazsa teknik servisi aramalısınız.

F29 arıza kodu, kombi çalışırken, gazın kesildiğini veya alevin söndüğünü bildiren ve arızaya geçtiğini bildiren hata kodudur. Bu hata kodu ekranda çıktığı zaman kombi otomatik olarak durur ve verim vermez. Gazın haneye gelmediğinde ya da gazın kesildiği zaman ortaya çıkar. Gazın eve gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz.

F33 arıza kodu, kombiye gelen hava proses sistemi açık olduğu zaman bu hata kodu ekranda ortaya çıkar. Hava proses sisteminde oluşmuş bir arızayı bildirir. Çözümü için vaillant teknik servisi aramanız gerekecektir.

Vaillant kombi modellerinde bu arızalar çok meydana gelmekte ve problemleri çözümü basittir.
Son Güncelleme : 19.01.2024 08:35:39
Vaillant Arıza Kodları ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Vaillant Arıza Kodları Yorumları
şifre

1 Yorum Yapılmış "Vaillant Arıza Kodları"
herhangi bir arıza kodu yok kullanım suyu ısınmıyor
Mehmet Şerif Bacak . 01.12.2016
CEVAP YAZ
Vestel Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Vestel Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Vestel bulaşık makinesi arıza kodları, bulaşık makinesi bütün bayanların en büyük kurtarıcısıdır. Fazla misafir ve yoğun geçen bir günü ardından bulaşıkları yıkama için zaman kalmayabilir. Bu durumda bulaşık makinesi kadınların en büyük destekçisidir...
Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları
Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları
Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları, buzdolabınızın ışıkları sürekli yanıp sönüyorsa ya da A1-A2 uyarısı veriyorsa; termostat düğmesini sıfır konumuna getirip 30 saniye kadar bekleyin ve tekrar açın. (Bu hata elektrik kesintisi kaynaklı olabilir. Do...
Termodinamik Şofben Arıza Kodları
Termodinamik Şofben Arıza Kodları
Termodinamik şofben arıza kodları, Kullandığımız şofbenlerde oluşabilecek arızalar sonucu servis çağırmadan önce arızanın nerede olduğunu anlayabilmemiz için kullanma kılavuzundaki arıza kodlarını bilmek yeterlidir. Bu arıza kodlarını sırayla anlatal...
Ariston Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Ariston Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Ariston Bulaşık Makinesi Arıza Kodları, Günümüzde ev hanımları veya çalışan hanımların hayatında önemli bir yere sahip olan Ariston Bulaşık Makinesi konumuzunArıza Kodları ile ilgili giderilmesi gereken yöntemlerini uygulayarak değerli okuyucularımız...
Siemens Buzdolabı Arızaları
Siemens Buzdolabı Arızaları
Siemens Buzdolabı Arızaları, Alman teknolojisinin vermiş olduğu güvence ile, 1847 senesinden beri evleri süsleyen, dayanıklı tüketim eşyalarından ilki; yani buzdolapları yanlış kullanımlar sonucu ya da kişisel hatalar haricinde çeşitli sebeplerle boz...
Ariston No Frost Buzdolabı Arızaları
Ariston No Frost Buzdolabı Arızaları
Ariston no frost buzdolabı arızaları, Ariston İtalyan firması olup buzdolabı ve diğer beyaz eşyaları çeşitlerini üreten bir firmadır. Buzdolabı beyaz eşya çeşitlerinden birisi olup ülkemizde neredeyse kullanılmayan hiçbir ev yoktur. Buz dolaplarının ...
Sigma Klima Arıza Kodları
Sigma Klima Arıza Kodları
Sigma Klima Arıza Kodları, yardımıyla klimanızı daha pahalıya mal olabilecek hasarlardan kurtarabilirsiniz. Klima arıza kodlarını bilmeniz durumunda, yetkili servis elemanlarımıza daha hızlı ulaşabilir, ayrıca basit arıza çözümlerini önerilerimizle h...
No Frost Buzdolabı Arızaları
No Frost Buzdolabı Arızaları
No Frost Buzdolabı Arızaları, buzdolabı yeterli soğutmuyor, genellikle buzdolabının soğutma sistemi raflara yiyeceklerin yerleştirilmesine bağlı olmaktadır. Özellikle raflara çok fazla ürün yerleştirmeyin eve buzdolabının duvarı ile temasını engelley...
Beko No Frost Buzdolabı Arızaları
Beko No Frost Buzdolabı Arızaları
Beko No Frost Buzdolabı Arızaları, Beko grubu elektronik eşyalar uzun süre kullanışlı olması ve teknik servis hizmeti bakımından ciddi anlamda kaliteli hizmet verdiğinden dolayı birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Beko No Frost buzdolabı...
Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları
Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları
Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları: Profilo bulaşık makinelerinde meydana gelen muhtemel arızalar şunlardır.Su giriş kontrolü gösterge ışığının yanması.Su giriş hortumunun katlanması.Su musluğunun kapalı olması.Su musluğu sıkışmış ya da kireçlenmiş.S...
Şofben Arızaları
Şofben Arızaları
Şofben Arızaları, şofbenlerde sık sık görülen arızalar şöyledir; rezidans yanabilir, elektrik kaçırabilir, rezidans ve termostat bağlantı kabloları eriyebilir ya da yanabilir, emniyet sviçleri eriyebilir ya da yanabilir, elektrik girişindeki klemensi...
Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır
Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır
Enjektör arızası nasıl anlaşılır? Sorusu birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Çünkü bu gibi durumlar birçok kişinin başına gelen ve insanları olmadık yerlerde bırakacak problemlerdendir. Enjektör arızası meydana gelmesi durumunda aracın çalışması...

 

Vestel Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları
Termodinamik Şofben Arıza Kodları
Ariston Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Siemens Buzdolabı Arızaları
Ariston No Frost Buzdolabı Arızaları
Sigma Klima Arıza Kodları
No Frost Buzdolabı Arızaları
Beko No Frost Buzdolabı Arızaları
Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları
Şofben Arızaları
Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır
Fluence Arızaları
Franke Bulaşık Makinesi Arızaları
Demirdöküm Şofben Arızaları
Regal Klima Arıza Kodları
Volkswagen Arıza İşaretleri
Ariston Çamaşır Makinası Arıza Kodları
Profilo No Frost Buzdolabı Arızaları
Baymak Klima Arıza Kodları
Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları
Opel Vectra Arıza
Çamaşır Makinesi Arızası
Ford Kuga Motor Arızası
Opel Astra Arıza Kodları
Fan Müşürü Arızası Nasıl Anlaşılır
Kombide F4 Arızası
Ford Transit Arıza Lambaları
Dikiş Makinası Arızaları
Opel Corsa Arıza Kodları
Popüler İçerik
Fluence Arızaları
Fluence Arızaları
Fluence Arızaları, Renault Fransa  ülkesine ait olan bir araçtır. Fluence modeli ülkenizin Bursa ilinde üretilen ve oldukça fazla kullanılan genellikl...
Franke Bulaşık Makinesi Arızaları
Franke Bulaşık Makinesi Arızaları
Franke bulaşık makinesi arızaları, Franke bulaşık makinesinde bazı sebeplerden dolayı arızalar meydana gelebilir. Bunlar ise genellikle su beslenme ar...
Demirdöküm Şofben Arızaları
Demirdöküm Şofben Arızaları
Demirdöküm Şofben Arızaları, şofben de ateşleme yok, genellikle şofbene gaz gitmiyordur ya da şofbenin pilinde bir sıkıntı var demektir. Bu durumda ön...
Regal Klima Arıza Kodları
Regal Klima Arıza Kodları
Regal Klima Arıza Kodları, Regal klimalar ile ilgili çok sayıda ve çeşitli arızalar bulunmakta olup genelde en çok görülen arızalar ve kodlarını sizle...
Volkswagen Arıza İşaretleri
Volkswagen Arıza İşaretleri
Volkswagen arıza işaretleri,  Volkswagen araçlar Almanya'da üretilen dünya araç pazarında kendini kanıtlamış çok kaliteli bir araç markasıdır. Güvenli...
Ariston Çamaşır Makinası Arıza Kodları
Ariston Çamaşır Makinası Arıza Kodları
Ariston Çamaşır Makinası Arıza Kodları: Makinanın sağ yanda bulunan ıs ledleri Hotpoint- Ariston  çamaşır makinesinin arızakodlarını göstermektedir. B...
Profilo No Frost Buzdolabı Arızaları
Profilo No Frost Buzdolabı Arızaları
Profilo No Frost buzdolabı arızaları; buzdolabı yeterli soğutmuyor, genellikle buzdolabının soğutma sistemi raflara yiyeceklerin yerleştirilmesine bağ...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Vestel Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları
Termodinamik Şofben Arıza Kodları
Ariston Bulaşık Makinesi Arıza Kodları
Siemens Buzdolabı Arızaları
Arıiston Hotpoint Buzdolabı
Samsung Çamaşır Makinası Arıza. Lütfen Yardım
Buzdolabın Alt Bölmesi Çalışıyo Üst Bölmesi Çalışmıyo
Simens Buzdolabı Sergileme Modundan Çıkmıyo
Ariston Hotpoint A1 Hatası
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Arıiston Hotpoint Buzdolabı
Samsung Çamaşır Makinası Arıza. Lütfen Yardım
Buzdolabın Alt Bölmesi Çalışıyo Üst Bölmesi Çalışmıyo
Simens Buzdolabı Sergileme Modundan Çıkmıyo
Ariston Hotpoint A1 Hatası
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Şubat - 2024