Siemens No Frost Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri
15 Mayıs 2024

Siemens No Frost Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Siemens No Frost Buzdolabı Arızaları, Buzdolabı yeterince soğutmuyor, genelde buzdolabının soğutma sistemi raflara besinlerin yerleştirilmesine bağlıdır. Genellikle raflara çok ürün yerleştirmeyin ve buzdolabının duvarı ile ilişkisini engelleyin. Buzdolabının içine koyduğunuz tepsi ve tabakların ızgaraları kapatmayacak şeklide olmasına dikkat edin. No frost buzdolabının içerindeki tüm ızgaraların temiz olması gerekir. Bu ayarlamalar yapıldığı zaman buzdolabının soğutma sistemi düzgün olarak çalışacaktır.
  • No Frost Buzdolabının Termostat Arızası, buzdolabının içindeki besinlerin çok iyi muhafaza edilmesi için kesinlikle termostat ayarının yapılması gerekmektedir. Eğer yiyecekleri korumak için makul ayarda değil ise makul ayar yapılmalıdır. Bu şekilde besinleri taze şekilde muhafaza edebilirsiniz. Kış aylarında no frost buzdolabının ayarı 1'den kesinlikle 3'e çıkarılmalıdır. Yaz aylarında ise 2. Ayarda olması daha makuldür.
  • No Frost Buzdolabının Kompresöründe Sorun Arızası, no frost buzdolabının kompresörü sıklıkla olarak ara vermeden açılıyor ise termostat ayarında bir problem olduğunu göstermektedir. No frost buzdolabının üstünde ortaya gelen gösterge var ise göstergedeki çıkan sayı tahminidir. No frost buzdolabı için makul sıcaklık 5 olmalıdır.
  • Siemens No Frost Buzdolabı Arızaları, buzdolabı Ses Çıkarıyor Arızası, şayet buzdolabından ufak sesler gelmesi, korkulacak bir hal değildir buzdolabı normal çalışıyor demektir. Fakat buzdolabından fokurdama biçiminde ses geliyorsa, soğutucu özelliği olan gazın normal dolaşımını yapıyor manasına gelmektedir. Eğer hışırtılı ses var ise no frost buzdolabının içindeki soğuk havanın çok iyi bir şekilde ve basitçe parçalanmasından kaynaklı olabilmektedir. Uğultulu seste, buzdolabının arkasındaki motorun normal şekilde çalıştığını gösterir. Sürtünme sesinde, buzdolabının içindeki lastik duvara fanın çarpmasından kaynaklanmış olabilir. Bu ses no frost buzdolabının kapağının açılmasının sonrasında kesiliyor ise zaman kaybetmeden teknik servise bozukluk bildirimi yapılmalıdır.
  • No Frost Buzdolabında Su Sızıntısı Arızası, sebzelikte su problemi var ise büyük olasılıkla su kanalının deliği tıkanmış olabilir. No frost buzdolabı ile verdiği fırça kullanılarak tıkalı kanal temizlenmelidir. Hem de termostat ayarında da problem olabilir. Genellikle termostat ayarının düzgün olup olmadığı kontrol edilerek su sızıntısı engellenebilir.
  • No Frost Buzdolabının Kapıları Düzgün Kapanmıyor Arızası, ilk olarak kapakların contalar denetim edilir. Eğer problem contalardan kaynaklı ise yenisi takılarak problem giderilir.
  • No Frost Buzdolabının Soğutucu Bölmesinde Buz Birikiyor Arızası, çoklukla no frost buzdolabı nem civarını denetim altında tutar ve içerideki hava dolaşımı dengeleyerek planlı olarak çalışmasını sağlar.
  • No Frost Buzdolabının İçinde Buz Parçaları Arızası, büyük olasılık ile termostat ayarı makul olmadığı için buzlanma hali oluşmuş olabilir. Siemens No Frost Buzdolabı Arızaları

Siemens No Frost Buzdolabı Arızaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Hp Arızaları ve Çözümleri

Hp Arızaları ve Çözümleri

Haber Bülteni

Güncel

Opel Arıza Lambaları ve Çözümleri

Opel Arıza Lambaları ve Çözümleri

Güncel

Dizel Araçlarda Turbo Arızası ve Sonrası

Dizel Araçlarda Turbo Arızası ve Sonrası

Güncel

Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır?