Vestel Tv Arızaları ve Çözümleri
15 Mayıs 2024

Vestel Tv Arızaları ve Çözümleri

Vestel tv arızaları, çağımızın en önemli iletişim araçlarından biri olan televizyon, evinizde bir gün bile olmazsa olmazlardan biri olan elektronik eşya olduğunun kanıtıdır. Vestel markasında televizyonlar ile sistem içerisinde görüntü ve ses gibi önemli unsurlar bulunmaktadır. Özellikle LCD televizyonlar da meydana gelmiş bir arıza için ekranda görülen değişik şekillerle arızalar belirlenmektedir. Bir arızanın tespiti yapılırken nereden ve nasıl kaynaklandığını bulabilmek için arıza kodları gerekli bilgileri sağlayacaktır. Bazı durumlarda sigortanın atması ile de meydana gelebilir veya yüksek gerilim hattında çalışmasından dolayı bazı sistemler arızalanabilir.

Vestel tv arızaları nelerdir?
  • Arıza 19; ekranda beyaz üstünde siyah çizgiler oluşması. Çözümü; TDA 8351 arızalıdır. Mutlaka yetkili servise başvurmalısınız.
  • Arıza 19 8A sase; yeşil ledin yanıp sönmesi. Çözümü; DST trafosunun 15 V, D606-Q702 arızalı. Mutlaka yetkili servise başvurmalısınız.
  • Arıza 19; aydınlık yok, renkli geri dönüş çizgiler oluşması. Çözümü; IC 502 eprom ayakları boşa atılıp tekrar çalıştırılır. Mutlaka yetkili servise başvurmalısınız.
  • Tv çalışıyor fakat sinyal yok yazısı çıkıyor; bu sorun birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir ve teknik arıza olasılığı oldukça düşüktür. Bu arıza için teknik servise başvurmadan önce yapılması gereken bazı kontrolleri yapmalısınız. İlk önce çevrenizde bulunan komşuların yayın alıp alamadıklarını öğrenin, anten kablosunu kontrol edin, kanalları tekrar taratın, kablolu yayın kullanıyorsanız merkezden de yayın akışı kesilmiş olabilir. Bu kontrollerin tümünü yaptıktan sonra hala yayın alamıyorsanız, mutlaka yetkili servise başvurmanız gerekir.
  • Televizyondan yanık kokusu geliyor; koku gelmesi durumunda televizyonun elektrikle olan bağlantısını hemen kesin ve sakın bir daha çalıştırmayın. Cihazınızda daha büyük bir arızaya neden olabilmektedir, hatta yangına sebebiyet verebilir. Büyük ihtimalle arka aydınlatmayı sağlayan inverter devresinde bulunan kapasitörlerin aşırı ısınmasından meydana gelen Vestel tv arızalarıdır. Mutlaka yetkili servise başvurmanız gerekir.
  • Televizyon kapandıktan sonra bir daha çalışmadı; ilk önce televizyonun elektrik ile olan bağlantısı kontrol edilmeli, gerekirse başka bir prizde tekrar denemelisiniz. Ekranın yanında veya arkasında açma kapama anahtarı olabilir, açık veya kapalı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Hala çalışmıyor ise mutlaka yetkili servise kontrol ettirmeniz gerekir.
  • Vestel tv arızalarından olan tv bir müddet çalıştıktan kısa bir süre sonra kapanıyor; eğer bir süre çalışıp kısa bir süre sonra kapanıyorsa, öncelikle menü bölümünden özellikler kısmına girip kapanma, uyku modu saati ayarlarının açık ya da kapalı olduğunu kontrol etmelisiniz. Açık konumdaysa televizyon kapanma problemi ortaya çıkmaktadır. Sorun bu sebepten kaynaklanmıyorsa devrelerden bir tanesinin çok ısınması ve daha fazla sistemin zarar görmemesi için televizyonun otomatik olarak kendini kapatıyor olmasıdır.

Vestel Tv Arızaları Yorumları

soru

Cide

12 Mayıs 2024 Pazar

Tv kendi kendine kapanıyor ve snra tekrar açılıyor kapanmadn 1 dk önce kumanda kitleniyor ve kapanıyor açılıyor

Cevap yaz
cevap

Admin

12 Mayıs 2024 Pazar

Merhaba, bu durum genellikle TV yazılımında veya donanımında bir sorun olduğunu gösterebilir. Öncelikle TV'nizin yazılım güncellemelerini kontrol edin ve varsa güncellemeyi yapın. Ayrıca, TV'nizin elektrik bağlantısını ve kumandanızın pillerini kontrol edin. Sorun devam ederse, teknik destek almanız faydalı olabilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Güncel

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Güncel

Dsg Arızası ve Çözümü

Dsg Arızası ve Çözümü

Güncel

Vites Kutusu Arızası ve Çözümleri

Vites Kutusu Arızası ve Çözümleri

Araç Arıza İşaretleri Nelerdir?

Araç Arıza İşaretleri Nelerdir?

Bosch Buzdolabı Arızaları ve Tamiri

Bosch Buzdolabı Arızaları ve Tamiri

Kombide F4 Arızası Anlamı ve Tamiri

Kombide F4 Arızası Anlamı ve Tamiri

Viessmann Kombi Arızaları ve Çözümleri

Viessmann Kombi Arızaları ve Çözümleri

Phılıps Tv Arıza Notları

Phılıps Tv Arıza Notları

Arçelik Klima Arıza Kodları

Arçelik Klima Arıza Kodları